Nawozy

   Nawozy, Środki Ochrony Roslin:


Mocznik.pl

Nawóz nieorganiczny azotowy N 46
Mocznik.pl jest nawozem uniwersalnym i w związku z tym może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne. Można go stosować przedsiewnie i pogłównie oraz dolistnie w roztworze wodnym o stężeniu dostosowanym do wymagań dokarmianego gatunku i fazy rozwojowej rośliny. Na glebach bardzo kwaśnych, silnie zasadowych lub świeżo zwapnowanych daje mniejsze efekty. Małą efektywność wykazuje także na podmokłych, zimnych glebach gdy stosowany jest zbyt wcześnie wiosną. Mocznika.pl nie wolno mieszać z innymi nawozami azotowymi. Ze względu na higroskopijność można go mieszać na krótko przed rozsiewem z POLIDAPEM_, POLIFOSKAMI_, (oprócz POLIFOSKI _ PK), POLIMAGAMI_, solą potasową i jedynym nawozem azotowym - siarczanem amonowym. Jednorazowa dawka mocznika.pl nie powinna przekraczać 250 kg/ha.

Cena: zł/tona

Polifoska 6
Nawóz kompleksowy NPK(S) 6-20-30-(7)
Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, pastewne i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. POLIFOSKĘ_ 6 zaleca się stosować na gleby ubogie w potas, w warunkach niskiego nawożenia organicznego oraz pod rośliny potasolubne takie jak: burak cukrowy, ziemniak, kukurydza i rzepak. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując POLIFOSKĘ_ 6 przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. POLIFOSKĘ_ 6 można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem.pl, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z solą potasową.

Cena: zł/tona

Polifoska 8
Nawóz kompleksowy NPK(S) 8-24-24-(9)
Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, przemysłowe i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. POLIFOSKĘ_ 8 zaleca się stosować na gleby o zbliżonej zasobności w fosfor i potas, w warunkach prawidłowego nawożenia organicznego. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując POLIFOSKĘ_ 8 przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. POLIFOSKĘ_ 8 można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem.pl, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z solą potasową.

Cena: zł/tona

Polimag S
Nawóz kompleksowy NPK(MgS) o niskiej zawartości chlorków NPK(MgS) 10-8-15-(5-35) z mikroskładnikami pokarmowymi bor (B) - 0,1%; miedź (Cu) - 0,1%; mangan (Mn) - 0,2%; cynk (Zn) - 0,5%
Nawóz ten należy stosować przede wszystkim pod rośliny: _ bardzo wrażliwe na chlor: tytoń, czerwona porzeczka, agrest, malina, truskawka, jeżyna, borówka, drzewa pestkowe - szczególnie czereśnia, warzywa wczesne, fasola, ogórek, papryka, cebula, sałata, chmiel, wszystkie uprawy pod osłonami, rośliny kwiatowe i ozdobne oraz rozsada większości roślin; _ względnie wrażliwe na chlor: ziemniak, słonecznik, winorośl, drzewa ziarnkowe, czarna porzeczka, pomidor, rzodkiewka, kalarepa, brukselka, groch, szpinak, marchew, czosnek, rzodkiew, cykoria. POLIMAG_ S zaleca się także pod rośliny okopowe, pastewne i na użytkach zielonych. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując POLIMAG_ S wiosną, 10-14 dni przed siewem, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. POLIMAG_ S można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z mocznikiem.pl, saletrą amonową i z saletrzakiem, a w dowolnym czasie z siarczanem potasu.

Cena: zł/tona

Sól potasowa
Nawóz nieorganiczny potasowy CHLOREK POTASU K 60
Nawóz ten może być stosowany pod wszystkie rośliny uprawne: zboża ozime i jare, rośliny przemysłowe, pastewne i okopowe, na użytkach zielonych oraz w uprawie warzyw i sadownictwie. Pod rośliny wrażliwe na nadmiar chlorków, stosować sól potasową jesienią lub 3-4 tygodnie przed rozpoczęciem wegetacji, albo siewem. Pod rośliny bardzo wrażliwe na chlorki, takie jak: tytoń, chmiel, rośliny jagodowe (czerwona porzeczka, agrest, malina), czereśnie oraz niektóre warzywa, głównie pod osłonami nie zleca się stosować soli potasowej. Najwyższą efektywność uzyskuje się stosując sól potasową przedsiewnie, mieszając z glebą na głębokość 10-20 cm. Nawóz ten można stosować także wczesną wiosną, pogłównie na rośliny ozime. Uprawy wieloletnie nawozić wiosną. Sól potasową można mieszać bezpośrednio przed rozsiewem z Mocznikiem.pl i siarczanem amonu, a w dowolnym czasie z POLIDAPEM_, POLIFOSKAMI_ i POLIMAGAMI_.

Sól potasowa 8%
Cena: zł/tona
Sól potasowa 23%
Cena: zł/tona


Saletra amonowa 34 %


Saletra amonowa jest uniwersalnym, granulowanym nawozem azotowym o szybkim i trwałym działaniu. Zawiera ok. 34 % azotu (ok.17% w formie amonowej i ok. 17% w formie azotanowej). Może być stosowana na wszystkie gleby, pod wszystkie rośliny, przedsiewnie i pogłównie.


Cena: zł/tona


Salmag


Nazwa chemiczna: mieszanina azotanu amonu z węglanem wapnia i węglanem magnezu


Cena:0 zł/tona


Saletrzak


Nazwa chemiczna: mieszanina azotanu amonu z węglanem wapnia i węglanem magnezu


Cena: zł/tona

   

 

ZAPRASZAMY DO KORZYSTANIA Z NASZYCH USŁUG